pl en
12 664 80 00

Bezpiecznie do celu

Odpowiedzialność społeczna pełni istotną, strategiczną rolę w Mota-Engil Central Europe. Jednym z głównych obszarów w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu w które czynnie angażuje się firma, jest społeczna kampania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego „Bezpiecznie do celu!”.  

Oficjalne statystyki dotyczące bezpieczeństwa na drodze wskazują, że na tle innych państw Europy Polska jest jednym z liderów, jeśli chodzi o wysoką liczbę wypadków drogowych. Za każdą liczbą i statystyką kryją się dramaty, tragedie i cierpienie ludzkie.

 

Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich:

  • pieszych,
  • rowerzystów
  • kierowców i pasażerów

Obowiązuje nas ten sam Kodeks Drogowy, zasada ograniczonego zaufania i ostrożność.

 

W maju 2010 roku Mota-Engil Central Europe rozpoczęła długoterminową kampanię informacyjno-edukacyjną “Bezpiecznie do celu!”.  Kampania jest skierowana do kierowców, pieszych, rodziców, dzieci, rowerzystów i obejmuje liczne inicjatywy organizowane w całej Polsce:

  • w szkołach,
  • w przedszkolach,
  • na uczelniach,
  • w internecie.

 

Wśród ambasadorów kampanii znaleźli się m.in. Maja Włoszczowska czy Dorota Stalińska.

Tylko w  czasie pierwszych 3 lat istnienia kampanii firma odwiedziła ponad 30 miejscowości i ponad 50 szkół podstawowych w całej Polsce, przeprowadzając dla ponad 9000 dzieci multimedialne warsztaty z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego (prezentacje, filmy, gry i zabawy edukacyjne). Rozdano ponad 1 500 kasków rowerowych, 20 000 elementów odblaskowych, 2 500 kamizelek odblaskowych, 12 000 materiałów informacyjno–edukacyjnych. W 2013 firma wdrożyła także nowy, innowacyjny program edukacyjny skierowany do młodzieży w wieku 15-24 lat. Stałymi działaniami brd są także inicjatywy wewnętrzne związane z promowaniem wśród pracowników zasad ecodrivingu oraz defensywnej jazdy.