pl en
12 664 80 00

Osiedle Latarników w Gdańsku

Kraj: Polska Wartość projektu: 0 Typ: Budynki Status projektu: W trakcie realizacji
Opis

Budowa Osiedla Latarników (etap II i III) to projekt realizowany dla spółki Develia S.A. Zakłada budowę kompleksu 4 budynków mieszkalno-usługowych, w których łącznie powstaną 372 mieszkania oraz 5 lokali usługowych.

 

W realizowanym przez nas etapie inwestycji zbudujemy trzy budynki o 8 kondygnacjach nadziemnych, oraz czwarty budynek o 7 kondygnacjach, wszystkie z 1-kondygnacyjnym garażem podziemnym.  Znajdzie się w nim łącznie 387 miejsc postojowych. W budynkach powstaną funkcjonalne lokale o zróżnicowanych powierzchniach z widokiem na zieleń,  a także mieszkania z wygodnymi tarasami na dachu. W każdym z budynków przewidziano także po jednym mieszkaniu dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na terenie inwestycji powstanie także siłownia i plac zabaw oraz nie zabraknie cieszącej oko zieleni.

 

Osiedle Latarników powstaje w znakomitej lokalizacji - w pasie nadmorskim Gdańska przy ul. Letnickiej, 900 metrów w linii prostej od morza oraz w niewielkiej odległości od Parku Brzeźnieńskiego. Warto podkreślić, że dzielnica, w której rozpoczynamy budowę, to jedna z najdynamiczniej rozwijających się części Gdańska, bardzo dobrze skomunikowana z centrum i jednocześnie gwarantuje szybki dojazd do głównych tras drogowych. W niedalekiej odległości od Osiedla Latarników znajduje się także stadion piłkarski Energa oraz kompleks wystawienniczo-kongresowy AmberExpo, co czyni to miejsce atrakcyjnym adresem do zamieszkania.

 

Najważniejsze informacje:

Kontrakt: Osiedle Latarników etap II i III
Lokalizacja: Gdańsk
Klient: DEVELIA S.A.
Liczba budynków: 4
Powierzchnia całkowita: 37 363,09 m2
Powierzchnia użytkowa mieszkań: 21 165,27 m2
Wysokość zabudowy: 24 m
Kondygnacje nadziemne: 7 (budynek B5), 8 (budynki B3, B4 i B6)
Kondygnacje podziemne: 1
Mieszkania: 372
Lokale komercyjne: 5
Miejsca parkingowe: 387
Wizualizacje: DEVELIA S.A.