pl en
12 664 80 00

Wybudujemy II etap inwestycji Żurawie

25-04-2023
Wybudujemy II etap inwestycji Żurawie

Podpisaliśmy z YIT Development umowę na budowę kolejnego etapu inwestycji Żurawie w Gdańsku. W ramach kontraktu powstanie 8-kondygnacyjny budynek z lokalami usługowymi. Umowa obejmuje również wykończenie części wspólnych oraz terenów zewnętrznych inwestycji. To nie pierwsza współpraca między firmami. MECE odpowiedzialna jest również za trwającą realizację I etapu projektu.

 

Inwestycja Żurawie powstaje w gdańskiej dzielnicy Młode Miasto, w sąsiedztwie ulic Nowomiejskiej, Popiełuszki i Jaracza, nieopodal Europejskiego Centrum Solidarności, Starego Miasta i historycznej bramy Stoczni Gdańskiej.  

 

W ramach II etapu powstanie 8-kondygnacyjny budynek ze 162 lokalami użytkowymi. Powierzchnia całkowita obiektu to ponad 9 150 mkw. Inspiracją projektu inwestycji było historyczne dziedzictwo Stoczni Gdańskiej. Koncepcja stworzona przez czołowego fińskiego architekta Rainera Mahlamäkiego nadaje projektowi industrialnego charakteru, który znajdzie odzwierciedlenie w układzie brył oraz doborze materiałów budowlanych, nawiązujących do hal stoczniowych, statków, morza i wydm.

 

Najważniejsze informacje:

 

Inwestor: YIT Gdańsk Sp. z o.o.

Projektant Rainera Mahlamäki, Latergrupa Architekci Sp. z o.o. Sp.k

Rodzaj inwestycji: Budynek z lokalami usługowymi

Lokalizacja: Gdańsk, Popiełuszki (Dzielnica Młode Miasto)

Liczba budynków: 1

Powierzchnia całkowita: ok. 9 166 mkw.

Powierzchnia sprzedaży: ok. 4 805 mkw.

Liczba lokali usługowych: 162

Kondygnacje nadziemne: 7

Kondygnacje podziemne: 1