pl en
12 664 80 00

Workcamp Łódź 2018 zakończony sukcesem!

09-08-2018
Workcamp Łódź 2018 zakończony sukcesem!

14 dni, 30 wolontariuszy, 6 wyremontowanych pomieszczeń o łącznej powierzchni ponad 140 m2 i 20 dzieci dla których te wszystkie starania :) Z sukcesem zakończył się kolejny projekt Workcamp Łódź. Mota-Engil Central Europe od kilku lat razem ze studentami pomaga maluchom mieszkających w domach dziecka. W tym roku razem z nimi prace remontowe wykonywali nasi koledzy z dwóch łódzkich budów mieszkaniowych - Iluminio II Nowa Dzielnica przy ul.Wodnej – Mateusz i Artur. Remont odbywał się w Domu Dziecka nr 9 przy ulicy Lnianej w Łodzi, w którym przebywa około 20 dzieci w wieku od 1,5 roku do około 6 lat.

– Dla mnie jest to wspaniała inicjatywa, w której studenci i absolwenci kierunków budowlanych (zrzeszonych w Polskim Związku Inżynierów i Techników Budownictwa) poświęcają swój czas aby przez 2 tygodnie móc wyremontować placówkę pożytku publicznego – mówi Mateusz – wolontariusz. – Sam okres przygotowywania jest znacznie dłuższy, a pozyskiwanie sponsorów, patronów jak i przede wszystkim wyboru tylko jednej placówki jest strasznie trudny. Nie mniej jednak hart ducha i zapał moich kolegów i koleżanek zawsze budził we mnie optymizm i napawał nadzieją, że wszystko się uda. Już 4 lata pracuję przy Workcampie – początkowo jako wolontariusz, potem jako koordynator i widząc ile osób przewija się przez ten projekt, zawsze się cieszę, że nie przechodzimy obojętnie wobec drugiego człowieka. Również ważne jest dla mnie, że pracuję w firmie, która nie jest nieczuła wobec takiego problemu. Mota-Engil Central Europe od 3 lat wspiera nasz projekt i pozwala aby inni, którzy w życiu nie mieli lekko, mogli się poczuć ważni i docenieni.

– W głównej mierze koncentrujemy się na odświeżeniu ścian i parkietu, oraz wymianie mebli w kuchni. Jest to czwarty Workcamp w Łodzi i trzeci w którym biorę udział. Jestem szczęśliwy, że mogę uczestniczyć w tym wydarzeniu, ponieważ zrzesza ono wielu wspaniałych ludzi o otwartych sercach, którzy poświęcają swój czas wolny aby pomagać innym – mówi Artur – wolontariusz. – Każdorazowo jest to bardzo ciężka praca fizyczna, często spotykamy się z wieloma trudnościami, które pojawiają się już w trakcie pracy. Dzięki wzajemnemu wsparciu i doświadczeniu nabieranemu z biegiem lat, jesteśmy w stanie pokonać wszelkie przeciwności. Jako inżynierowie budownictwa zdobywamy doświadczenie poprzez prace takie jak gipsowanie, malowanie, układanie płytek itp., oraz uczymy się szacunku do pracy fizycznej. Workcamp to jednak nie tylko praca. Workcamp to ludzie – wolontariusze, którzy oddają całe swoje serca, aby dzięki zebranym środkom, narzędziom i wzajemnemu wsparciu uczynić świat tych dzieci odrobinę lepszym. Efektem finalnym jest właśnie wyremontowana placówka.

W tym roku oddział w Łodzi pod opieką nowych koordynatorów absolutnie poradził sobie z wyzwaniem i zostawił kolejną placówkę w lepszym standardzie. Jesteśmy przekonani, że za rok remont kolejnej placówki również się powiedzie. - Liczę jednak na to, że nadejdzie taki dzień, kiedy dzwoniąc po lokalach pożytku publicznego usłyszymy: „Nie ma potrzeby Waszej pomocy – wyremontowaliście wszystko co było potrzebne” – podkreśla Mateusz.

Bardzo się cieszymy, że i my możemy wspierać właśnie ten projekt. Wszystkim wolontariuszom gratulujemy wytrwałości i dziękujemy za tę fantastyczną inicjatywę!

#WspieramWorkcampŁódź