pl en
12 664 80 00

TDJ Estate i Mota-Engil Central Europe wspólnie w Katowicach

13-09-2018
TDJ Estate i Mota-Engil Central Europe wspólnie w Katowicach

TDJ Estate, inwestor odpowiedzialny m.in. za realizację Osiedla Franciszkańskiego oraz kompleksu biurowego .KTW, uruchamia nowy projekt mieszkaniowy na os. Witosa w Katowicach. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Mota-Engil Central Europe. Pierwsze prace na terenie budowy ruszają w połowie września.

W rejonie ulic Bardowskiego i Rataja w Katowicach deweloper zaplanował kameralny kompleks, który będzie składał się z czterech domów wielorodzinnych. Zróżnicowane wysokościowo budynki zostaną połączone jednopoziomowym garażem podziemnym. Łącznie powstanie w nich 150 mieszkań.

Projekt „Bardowskiego 1”, zgodnie z wizją inwestora, ma odpowiadać na potrzeby osób szukających nowego lokum o dobrym standardzie, w znanej i świetnie skomunikowanej dzielnicy miasta. Wśród atutów tej lokalizacji podkreśla się bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych. Okolica jest spokojna, a w sąsiedztwie znajdują się szkoły oraz pełna infrastruktura handlowo-usługowa. W odległości 1 km przebiega autostrada A4, co stwarza komfortowe warunki dla kierowców. Niezmotoryzowani mogą natomiast korzystać z wygodnych połączeń autobusowych oraz kolejowych.
Do współpracy przy projekcie Bardowskiego 1 inwestor zaangażował firmę Mota-Engil Central Europe z Krakowa. Jako generalny wykonawca będzie odpowiadała za całokształt prac, w tym koordynację działań podwykonawców i czuwanie nad przyjętym harmonogramem.

– W ostatnich latach dało się zaobserwować imponujący wzrost znaczenia Katowic na mapie gospodarczej kraju. Miasto przyciąga inwestorów i przedsiębiorców, także z branży budowlanej. Cieszymy się, że możemy być częścią zmiany, jaką przechodzi to miasto. Współpraca z TDJ Estate, inwestorem który wpisuje się w ten trend, jest dla nas okazją i sposobnością do bycia częścią tej przemiany. Inwestycja mieszkaniowa, którą razem zrealizujemy w Katowicach to początek naszej współpracy i nowy etap rozwoju także działalności operacyjnej Mota-Engil Central Europe w tym ośrodku gospodarczym – mówi Piotr Bienias, CFO Mota-Engil Central Europe.

Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna inwestycji zakłada budowę podjazdów oraz wind, które ułatwią poruszanie się po terenie inwestycji osobom starszym i niepełnosprawnym. Dla najmłodszych powstanie plac zabaw. W garażu podziemnym znajdzie się 145 miejsc postojowych, a bezpłatna, naziemna strefa parkingowa obejmie 30 miejsc dla pojazdów.

– Na os. Witosa proponujemy lokale o metrażach od 27 mkw. do 106 mkw. Wśród nich znajdują się kawalerki, mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. Ich układy są przemyślane i zróżnicowane. Klienci mają do wyboru udogodnienia w postaci balkonów, przestronnych tarasów i kameralnych ogródków. Spokojna i atrakcyjna okolica sprawia, że Bardowskiego 1 to doskonały adres dla rodzin – mówi Adam Urbański, kierownik ds. sprzedaży nieruchomości, TDJ Estate. – Rozpoczęliśmy już prezentację mieszkań. Zainteresowanych ofertą zapraszamy do kontaktu – dodaje.

Po oficjalnym przekazaniu terenu inwestycji generalnemu wykonawcy, wkrótce rozpoczną się prace związane z ogrodzeniem placu budowy i zaaranżowaniem zaplecza. W następnej kolejności realizowane będą roboty ziemne, które przygotują grunt do budowy parkingu podziemnego.

Finał prac przy Bardowskiego 1 zaplanowano na II kwartał 2020 r.