pl en
12 664 80 00

SHED Living Kraków oficjalnie otwarty

27-10-2023
SHED Living Kraków oficjalnie otwarty

Jeden z największych prywatnych domów studenckich w Krakowie i pierwsza inwestycja SHED Living w Polsce oficjalnie otwarta!

 

Na Alei 3 Maja w Krakowie zrealizowaliśmy budynek składający się z 8 kondygnacji: siedmiu nadziemnych oraz jednej podziemnej. W kondygnacjach nadziemnych powstało ponad 560 pokoi jedno i dwuosobowych, część z nich dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

 

Zakres kontraktu uwzględniał kompleksowe wykończenie i wyposażenie obiektu "pod klucz".

 

Na parterze znajdują się m.in ogólnodostępna kuchnia z jadalnią, pokoje spotkań oraz strefa relaksu i pracy. Dla studentów przygotowano również wewnętrza siłownię, pokój do jogi czy salę kinową. W ramach inwestycji powstało także 187 miejsc parkingowych: 62 zlokalizowane na zewnątrz budynku oraz 125 w kondygnacji podziemnej, w której znajdą się również dwie rowerownie i pralnia.

 

Obiekt powstał w niedalekiej odległości od Starego Miasta, blisko terenów zielonych: Błonia, czyli jednej z największych w Europie łąk miejskich zajmującej powierzchnie 48 ha oraz Parku im. Henryka Jordana, w którego obrębie znajdują się miejsca do uprawiania sportu i rekreacji. Dodatkowo uwagę przykuwa charakterystyczna biała elewacja budynku uzupełniona szarymi wstawkami z tynku zdobionego, z wysuniętym tarasem od frontowej części.