pl en
12 664 80 00

Podpisaliśmy umowę na budowę hotelu w Krakowie

21-02-2022
Podpisaliśmy umowę na budowę hotelu w Krakowie

Na zlecenie Project Development 6 wybudujemy 7-piętrowy obiekt hotelowy przy ulicy 3 Maja w Krakowie, w którym powstanie łącznie 566 pokoi.  To już kolejny kontrakt kubaturowy realizowany przez nas w tym mieście.

 

Budynek będzie się składał z 8 kondygnacji: siedmiu nadziemnych oraz jednej podziemnej. W kondygnacjach nadziemnych powstanie 566 pokoi jedno i dwuosobowych, część z nich dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Na parterze znajdować się będzie ogólnodostępna kuchnia z jadalnią, pokoje spotkań oraz strefa relaksu i pracy. Na ostatniej kondygnacji powstanie kawiarnia z charakterystycznym tarasem widokowym w kształcie trójkąta. Ponadto w ramach inwestycji przewidziano 187 miejsc parkingowych: 62 zlokalizowanych na zewnątrz budynku oraz 125 w kondygnacji podziemnej, w której znajdą się również dwie rowerownie, siłownia oraz pokój muzyczny. Zakres kontraktu uwzględnia kompleksowe wykończenie i wyposażenie ,,pod klucz’’.

 

Obiekt powstanie w niedalekiej odległości od Starego Miasta, blisko terenów zielonych: Błonia, czyli jednej z największych w Europie łąk miejskich zajmującej powierzchnie 48 ha oraz Parku im. Henryka Jordana, w którego obrębie znajdują się miejsca do uprawiania sportu i rekreacji. Przestrzeń zielona otaczająca obiekt hotelowy wyróżniać się będzie licznymi nasadzeniami drzew,  krzewów, bylin, traw ozdobnych oraz pnączy. Dodatkowo uwagę przykuwać będzie charakterystyczna biała elewacja budynku uzupełniona szarymi wstawkami z tynku zdobionego.

 

 

Najważniejsze informacje:

Kontrakt: 3 Maja Kraków

Lokalizacja: Kraków

Klient: Project Development 6 Sp. z o.o.

Liczba budynków: 1

Powierzchnia całkowita: 21 743,12 m2

Powierzchnia użytkowa pokoi: 10 762,06 m2

Wysokość zabudowy: 22,95 m

Kondygnacje nadziemne: 7

Kondygnacje podziemne: 1

Pokoje: 566

Lokale komercyjne: 4

Miejsca parkingowe: 187

Wizualizacje: B2 Studio