pl en
12 664 80 00

Pierwszy Ibis Styles w Szczecinie stanie na Podzamczu

27-03-2019
Pierwszy Ibis Styles w Szczecinie stanie na Podzamczu

W środę 27 marca br. Prezydent Szczecina wraz z przedstawicielami Grupy Orbis oraz firmy Mota-Engil Central Europe wmurował kamień węgielny pod budowę nowego hotelu - ibis Styles Szczecin Stare Miasto. Jak zapowiedział Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, inwestycja wpisuje się w szerokie plany rewitalizacji szczecińskiej starówki. Jednocześnie będzie to pierwszy obiekt marki ibis Styles w mieście, a także na całym Pomorzu Zachodnim. Jego otwarcie zaplanowane jest na koniec 2020 roku.

 

Szczeciński styl w wyjątkowym wydaniu

Powstający przy ulicy Panieńskiej 10 hotel to część zapowiedzianych przez Grupę Orbis pod koniec ubiegłego roku inwestycji w Szczecinie, o łącznej wartości ponad 40 mln zł. Prace budowlane ruszyły już w styczniu, 27 marca zaś odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. Hotel ibis Styles Szczecin Stare Miasto będzie czwartym obiektem należącym do Grupy Orbis w Szczecinie, po działających już hotelach Novotel, ibis i ibis budget. Znajdzie się w nim 161 pokoi. Do dyspozycji gości zostaną również oddane: restauracja Winestone, WineBar, sale konferencyjne, strefa fitness i parking podziemny.

 

Każdy hotel marki ibis Styles ma swój unikalny temat przewodni, który nadaje charakter całemu obiektowi. Przejawia się on w niemal każdym elemencie wnętrz i buduje niezapomniane wrażenia z pobytu – wyjaśnia Ireneusz Węgłowski, Wiceprezes Zarządu Orbis S.A.Motywem wyróżniającym hotel ibis Styles Szczecin Stare Miasto będzie cyrk. Koncept został wyłoniony w trakcie konkursu, który wygrała polska pracownia projektowa wnętrz DETAL z Trójmiasta. Projekt architektoniczny wykonała szczecińska pracownia Federacyjne Biuro Architektoniczne – dodaje Ireneusz Węgłowski.

 

Hotel wpisany w DNA miasta

Szczecin jest ośrodkiem, który cały czas intensywnie rozwija się pod kątem biznesowym, kulturalnym i turystycznym. Hotel ibis Styles Szczecin Stare Miasto powstaje w historycznym centrum miasta, naturalnie wpisując się w jego krajobraz. Co więcej, jak zapowiedział w trakcie uroczystości Prezydent Piotr Krzystek, to pierwszy krok do rewitalizacji szczecińskiej starówki.

 

Cieszę się, że ta część Starego Miasta się zmieni. Powstanie atrakcyjna przestrzeń, która niebawem wypełni się mieszkańcami oraz turystami. Goście hotelu ibis Styles, będą także gośćmi miasta Szczecin. Oferujemy im nowoczesną metropolię, która nie przytłacza. Miasto, w którym warto zatrzymać się na dłużej, poznać jego historię oraz najnowsze ikony takie jak choćby Filharmonia czy nadodrzańskie bulwary. Już dziś zapraszam – zaznaczył Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina.

 

 

Z myślą o ekologii

Nowa inwestycja Grupy Orbis w Szczecinie jest realizowana zgodnie z zieloną certyfikacją BREEAM - wielokryterialnym systemem oceny budynków pod względem ich oddziaływania na środowisko.

 

- Hotel ibis Styles Szczecin Stare Miasto będzie spełniał wysokie wymagania postawione budynkom ekologicznym. Poprzez zastosowanie rozwiązań ekologicznych jak np. systemu sterowania budynkiem BMS, czy panele fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej, będzie możliwe ograniczenie zużycia energii i częściowe pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną w budynku ze źródeł odnawialnych. Ambicją Grupy Orbis i Accor są hotele przyjazne środowisku, pozostawiające jak najmniejszy „ślad węglowy”, stąd też przywiązujemy dużą uwagę do jakości całego przedsięwzięcia inwestycyjnego. – tłumaczy Dariusz Gul, dyrektor ds. inwestycji w Grupie Orbis.

 

Współpraca z Mota-Engil

Wykonawcą części hotelowej i apartamentów jest Mota-Engil Central Europe. Projekt zlokalizowany jest w sercu Starego Miasta w Szczecinie, w sąsiedztwie Zamku Książąt Pomorskich, między ulicami Panieńska a Targ Rybny.

 

- Inwestycja części apartamentowej przewiduje budowę 58 mieszkań o metrażach od 30 do 97 m2, których całkowita powierzchnia użytkowa wynosić będzie ponad 2 800 m2. Do użytku oddane zostaną również lokale komercyjne o łącznej powierzchni 470 m2. Budynek będzie liczył 6 kondygnacji, w tym garaż podziemny, mieszczący 24 miejsca postojowe. Dziedziniec wewnętrzny zaprojektowano jako przestrzeń wspólną – rekreacyjny ogród o powierzchni prawie 300 m2. Inwestycja zostanie wykończona materiałami o wysokim standardzie, a część powierzchni biologicznie czynnej umiejscowiona będzie na dachu, tworząc oryginalną i ekologiczną ozdobę budynku – mówi Mirosław Ciepluch, Business Development Director w Mota-Engil.

 

Ideą architektoniczną dla kształtowania formy zabudowy inwestycji apartamentowej było stworzenie jednolitego charakteru architektonicznego całości zabudowania kwartału, głównie poprzez zastosowanie jednolitych rozwiązań materiałowych dla elewacji, proporcji otworów okiennych oraz zastosowań detali elewacyjnych. W zakresie materiałowym przyjęto koncepcję oszczędnego doboru naturalnych trwałych materiałów elewacyjnych w postaci okładzin systemowych z płyt z włókien szklanych, tynków i elementów uzupełniających z aluminium lub stali.

 

 

Biuro Prasowe Orbis SA

T. +48 22 829 39 10

katarzyna.nowak@accor.com  /  emilia.maraszek@accor.com

            

Biuro prasowe Mota-Engil Central Europe:

malgorzata.kaliszewska@mota-engil-ce.eu

Tel +48 795 474 563

 

Grupa Hotelowa Orbis:

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce i w Europie Wschodniej oferująca 133 hotele. Orbis jest wyłącznym licencjodawcą marek grupy Accor w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Hotele działają pod markami Sofitel, MGallery by Sofitel, Pullman, Novotel, Mercure, adagio, ibis, ibis Styles i ibis budget. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.

Od 1997 roku Orbis SA jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Strategicznym inwestorem Orbisu jest Accor, wiodący na świecie operator hotelowy.

 

O Mota-Engil Central Europe:

Mota-Engil Central Europe, jako jeden z największych Generalnych Wykonawców na polskim rynku budowlanym specjalizuje się w budownictwie drogowo-mostowym, kubaturowym, kolejowym oraz elektroenergetycznym. Firma posiada szeroki wachlarz usług budowlanych, wyróżniających się wysoką jakością. W ciągu swojej kilkudziesięcioletniej działalności w Polsce wybudowała setki kilometrów autostrad oraz dróg ekspresowych. Ma w swoim dorobku liczne kompleksy mieszkaniowe, budynki użyteczności publicznej, stacje elektroenergetyczne. W swoim portfolio posiada również jeden z nielicznych w Polsce, zrealizowanych w formule PPP projektów – wybudowany parking podziemny pod placem Nowy Targ we Wrocławiu oraz realizowany obecnie projekt budowy czterech parkingów podziemnych i naziemnych w Gdańsku. Jest też właścicielem prężnie prosperującej kopalni granitu w Górce Sobockiej.

Jako silna i zdywersyfikowana spółka, jest także liderem w obszarach bezpieczeństwa pracy oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma stale promuje kulturę bezpieczeństwa nie tylko wśród swoich Pracowników, ale także Podwykonawców, działając m.in. poprzez Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, czego dowodem są stałe wyróżnienia Państwowej Inspekcji Pracy.

Mota-Engil Central Europe jest laureatem prestiżowej nagrody w kategorii „Outstanding human capital investor”. A realizowana strategia rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności biznesu pokazały, że Mota-Engil to firmą odpowiedzialną, wychodząca naprzeciw oczekiwaniom Pracowników oraz społeczności lokalnych.