pl en
12 664 80 00

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego na starcie!

21-05-2019
Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego na starcie!

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęliśmy budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu powstającej drogi ekspresowej S17. W uroczystości uczestniczył m.in. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. Umowę na realizację obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, o długości ok. 9,6 km, w systemie „Zaprojektuj i Buduj” podpisaliśmy w listopadzie 2017 r. Zakończenie budowy zgodnie z Umową planowane jest w połowie 2021 roku.
Ruszamy pełną parą!

 

Przez Tomaszów Lubelski w ciągu doby przejeżdża ok. 20 tys. samochodów na dobę. Jest to zatem inwestycja oczekiwana przez mieszkańców, dla których obwodnica będzie oznaczała zmniejszenie ruchu w centrum miasta, możliwość zbudowania nowych ścieżek rowerowych.

Obwodnica przebiegać będzie po wschodniej stronie miasta. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Lubelski Północ, a na połączeniu z DK17 węzeł Tomaszów Lubelski Południe. Inwestycja obejmuje budowę drogi jednojezdniowej ( dwujezdniowej na dwóch węzłach) oraz estakady nad dolina rzeki Sołokiji. Do obsługi ruchu lokalnego zbudowanych zostanie także prawie 14 km dróg lokalnych. 

 

- Obwodnice dużych miast to dzisiaj praktycznie codzienność, ale na obwodnice zasługują takie miejscowości jak Sanok, Tomaszów Lubelski, Chełm i inne, w których żyją Polacy, chcący poruszać się bezpiecznymi, komfortowymi drogami – powiedział podczas uroczystości minister Adamczyk.

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego będzie częścią drogi ekspresowej S17, prowadzącej z Warszawy przez Lublin, Zamość aż do przejścia granicznego w Hrebennem.