pl en
12 664 80 00

Mota-Engil dzieciom - remont w szpitalu w Białymstoku

20-05-2021
Mota-Engil dzieciom - remont w szpitalu w Białymstoku

Wyremontowana przez nas Poradnia Rodzinna w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. L. Zamenhofa w Białymstoku, działa już na pełnych obrotach, przyjmując małych pacjentów i ich rodziny. To dobry moment, by podziękować zaangażowanym w akcję pracownikom Mota-Engil, a także podsumować nasze działania.

 

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku to największy na Podlasiu ośrodek diagnostyczno – leczniczy dla dzieci i młodzieży, realizujący specjalistyczną opiekę medyczną dla całego regionu.  W marcu tego roku okazało się, że szpital pilnie potrzebuje pomocy w remoncie starej poczekalni i gabinetów lekarskich. Trwająca pandemia Covid-19 sprawiła, że konieczne było stworzenie dodatkowych miejsc, gdzie można świadczyć opiekę i porady lekarskie, a ta część szpitala niestety nie spełniała warunków ku temu.

 

Ze wsparciem przyszła grupa pracowników Mota-Engil, pracująca na co dzień przy realizacji kontraktu S19 Niedrzwica Duża – Kraśnik. Przez 2 tygodnie nasi pracownicy burzyli stare ściany, remontowali, naprawiali, malowali, poświęcając swój czas, by w krótkim czasie doprowadzić to miejsce do porządku. Dzięki ich wysiłkowi poradnia zyskała kolorowe ściany, nowe krzesła i czyste, przyjemne dla oka gabinety lekarskie.

 

Za tę bezinteresowną pomoc nasza firma i zaangażowani pracownicy otrzymali specjalne podziękowania od Dyrekcji Szpitala i kadry medycznej.

 

To z pewnością nie ostatnia taka akcja MECE. W ramach programu Mota-Engil Dzieciom planujemy kolejne wsparcie dla placówek i instytucji świadczących pomoc dzieciom i młodzieży.