pl en
12 664 80 00

MECE Z NOWYM KONTRAKTEM KUBATUROWYM W GDAŃSKU – WYBUDUJEMY OSIEDLE LATARNIKÓW

17-12-2020
MECE Z NOWYM KONTRAKTEM KUBATUROWYM W GDAŃSKU – WYBUDUJEMY OSIEDLE LATARNIKÓW

Mota-Engil Central Europe rozpoczyna w Gdańsku budowę Osiedla Latarników (etap II). Projekt, realizowany dla spółki Develia S.A.,  zakłada budowę kompleksu 3 budynków mieszkalno-usługowych, w których łącznie powstanie 214 mieszkań oraz 4 lokale usługowe.

 

W realizowanym przez nas etapie inwestycji zbudujemy dwa budynki o 8 kondygnacjach nadziemnych, oraz trzeci budynek o 7 kondygnacjach, wszystkie z 1-kondygnacyjnym garażem podziemnym.  Znajdzie się w nim łącznie 196 miejsc postojowych. W budynkach powstaną funkcjonalne lokale o zróżnicowanych powierzchniach z widokiem na zieleń,  a także mieszkania z wygodnymi tarasami na dachu. W każdym z budynków przewidziano także po jednym mieszkaniu dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na terenie inwestycji powstanie także siłownia i plac zabaw oraz nie zabraknie cieszącej oko zieleni.

 

Osiedle Latarników powstaje w znakomitej lokalizacji - w pasie nadmorskim Gdańska przy ul. Letnickiej, 900 metrów w linii prostej od morza oraz w niewielkiej odległości od Parku Brzeźnieńskiego. Warto podkreślić, że dzielnica, w której rozpoczynamy budowę, to jedna z najdynamiczniej rozwijających się części Gdańska, bardzo dobrze skomunikowana z centrum i jednocześnie gwarantuje szybki dojazd do głównych tras drogowych. W niedalekiej odległości od Osiedla Latarników znajduje się także stadion piłkarski Energa oraz kompleks wystawienniczo-kongresowy AmberExpo, co czyni to miejsce atrakcyjnym adresem do zamieszkania.

 

Najważniejsze informacje:

Kontrakt: Osiedle Latarników etap II

Lokalizacja: Gdańsk

Klient: DEVELIA S.A.

Powierzchnia całkowita: 21 300 m2

Mieszkania: 214

Liczba budynków: 3

Kondygnacje nadziemne: 7 (budynek B5), 8 (budynki B3 i B4)

Kondygnacje podziemne: 1

 

wizualizacje: Develia