pl en
12 664 80 00

Budowa Hotelu ibis Styles w Szczecinie

11-01-2019
Budowa Hotelu ibis Styles w Szczecinie

Mota-Engil Central Europe podpisała umowę na realizację hotelu ibis Styles w Szczecinie. Trzygwiazdkowy hotel powstanie na Podzamczu, przy ulicy Panieńskiej, w miejscu dawnego hotelu  Arkona (poddanego rozbiórce w 2008 roku). Inwestorem jest Grupa Hotelowa Orbis, największa sieć hoteli w Polsce i Europie Wschodniej zrzeszająca ponad 130 hoteli działających pod markami grupy AccorHotels.

 

Zadanie postawione przed Generalnym Wykonawcą jest wyjątkowe. W zasadniczej części powstanie nowoczesny, 6-kondygnacyjny hotel o powierzchni całkowitej 8250m2, z garażem przyziemnym jednakże z  „poszanowaniem historycznych zasad kształtowania dachów i z zaznaczeniem historycznych podziałów własnościowych w elewacjach” – jak mówią architekci.

 

-Ten projekt inwestycyjny, ze względu na swoją lokalizację, był skomplikowany i wymagał wielu administracyjnych uzgodnień, a przedłużające się terminy wynikały z naszej dbałości  o szczegóły oraz z poszanowania architektury najstarszej części Szczecina – dodaje Dariusz Gul, dyrektor ds. inwestycji w Grupie Orbis.

 

Niewątpliwym atutem inwestycji jest projekt, przygotowany przez Federacyjne Biuro Architektoniczne ze Szczecina, spełniający wymagania certyfikacji BREEAM w zakresie ekologicznych rozwiązań budowlanych (na poziomie VERY GOOD). Nad wdrażaniem celów certyfikacji podczas budowy będzie czuwał niezależny BREEAM Assessor, czyli specjalista, który m.in. potwierdzi jakość materiałów, konstrukcji, środowiska wewnętrznego oraz efektywność energetyczną i wodną budynku. W ofercie Hotelu znajdzie się m.in. 161 pokoi hotelowych, wykonanych zgodnie ze standardami grupy AccorHotels, oraz restauracja Winestone.

 

Bezpośrednio przy hotelu ma powstać część mieszkaniowa inwestycji o powierzchni całkowitej 5 350 m2 (od strony ul. Środowej i Targ Rybny).

 

- W związku z powyższym Umowa na realizację hotelu ibis Styles, zawarta we współpracy z Mota-Engil Real Estate, otwiera przed Grupą Mota-Engil możliwość poszerzenia portfela inwestycyjnego o 58 apartamentów zlokalizowanych w sercu zabytkowej części miasta, w sąsiedztwie Zamku Książąt Pomorskich i Ratusza Staromiejskiego. Na poziomie przyziemi części hotelowej i mieszkaniowej przewidziano powierzchnie usługowe pod wynajem.  Wewnątrz kompleksu znajdzie się rekreacyjny dziedziniec z funkcją zielonego ogrodu. Oba budynki będą posadowione na jednej płycie fundamentowej. Inwestycja obejmująca budowę hotelu i części mieszkaniowej będzie naszą referencyjną inwestycją w tej części kraju- podkreśla Zbigniew Zajączkowski, Prezes Zarządu Mota-Engil.

 

Realizacja należy do wymagających ze względu na lokalizację na terenie historycznego układu urbanistycznego Starego Miasta w Szczecinie, wpisanego do rejestru zabytków w 1952 roku. W trakcie trwania prac archeologicznych odkryto m.in. zarys przedwojennej uliczki Kurza Stopka, a także pozostałości po piwnicach i fundamentach dawnych kamieniczek.