pl en
12 664 80 00

Rozpoczynamy realizację budynku C w inwestycji Słoneczne Tarasy

10-08-2021
Rozpoczynamy realizację budynku C w inwestycji Słoneczne Tarasy

Dla Mota-Engil Real Estate zrealizujemy kolejny etap budowy osiedla wielorodzinnego przy ulicy Słonecznej w Katowicach. Obok budynków A i B, będących już w toku prac, kompleks mieszkaniowy poszerzy się o trzeci z planowanych budynków poszerzając ofertę mieszkaniową w jednej z najlepszych lokalizacji inwestycyjnych w Katowicach.

 

Pierwszy etap inwestycji Słoneczne Tarasy składa się z dwóch 10-piętrowych budynków z bogatą ofertą mieszkań o zróżnicowanych metrażach, od jednopokojowych mieszkań po czteropokojowe apartamenty. W realizowanych w tym etapie budynkach A i B zakończone zostały już prace związane z wykonaniem konstrukcji żelbetowej budynków i zawisła wiecha. Obecnie trwa montaż stolarki okiennej oraz prace związane z wykonaniem elewacji. Na dachu prowadzone są roboty hydroizolacyjne, natomiast wewnątrz trwają roboty instalacyjne i wykończeniowe a także montaż wind osobowych. Spółka MEREM prowadzi obecnie sprzedaż realizowanych lokali mieszkalnych.

 

W drugim etapie inwestycji  powstanie budynek C, liczący 9 kondygnacji: 1 podziemną i 8 nadziemnych. Znajdzie się w nim 60 mieszkań o różnych metrażach, wyposażonych w balkon lub taras zwiększając dzięki temu atrakcyjną ofertę mieszkaniową grupy Mota-Engil na rynku katowickim. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie 6 638 m2.

 

W budynku C, tak jak i w budowanych A oraz B, zaplanowana została nowoczesna, ciekawa, trójkolorowa elewacja z użyciem paneli imitujących drewno. Wprowadzone zostaną także innowacyjne na katowickim rynku rozwiązania, takie jak: zielone dachy, system antysmogowy oraz wyższy standard materiałów użytych w budynkach. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddany plac zabaw dla dzieci oraz strefa relaksu dla wszystkich mieszkańców, a całe osiedle będzie monitorowane.