pl en
12 664 80 00

Umowa na dokończenie S3 podpisana

20-11-2019
Umowa na dokończenie S3 podpisana

W środę 20 listopada Mota-Engil Central Europe S.A. razem z partnerami - firmą Masfalt i firmą Drogomex - podpisała umowę na dokończenie drogi ekspresowej S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ. To ostatni brakujący odcinek S3 pomiędzy Bolkowem w województwie dolnośląskim a Szczecinem w województwie zachodniopomorskim.

 

Dokończenie inwestycji potrwa 12 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych trwających od 23 grudnia do 15 marca. Zakończenie robót przewidziane jest w II kwartale 2021 r. Odcinek liczy sobie ok. 14,4 km długości, a wartość umowy to ok. 228,4 mln zł.

 

Co zostało do dokończenia

 

Do wykonania pozostało ok. 25 proc. prac przewidzianych w pierwotnym kontrakcie. Należy m.in. dokończyć budowę drogi ekspresowej (na odcinku Kaźmierzów - Polkowice 2 jezdnie po 2 pasy ruchu i pasy awaryjne, natomiast na odcinku Polkowice - Lubin Północ 2 jezdnie po 3 pasy ruchu i pasy awaryjne ) oraz węzły Kaźmierzów, Polkowice i Lubin Północ. Do dokończenia została także budowa 25 obiektów inżynierskich, wykonanie systemów odwodnienia i urządzeń ochrony środowiska.

 

Źródło: www.gddkia.gov.pl