pl en
12 664 80 00

Projekt Workcamp Łódź 2017 zakończony!

30-08-2017
Projekt Workcamp Łódź 2017 zakończony!

W poniedziałek, 28 sierpnia, po paru tygodniach ciężkiej pracy, wolontariusze którzy pracowali przy remoncie Domu Dziecka nr 11 w Łodzi (Workcamp Łódź 2017), spotkali się z mieszkańcami odnowionego domu, władzami miasta, sponsorami.

 

Przez ostatnie trzy tygodnie przy ul. Wólczańskiej 251 trwały prace remontowe. – Szlifowaliśmy i malowaliśmy ściany na kolory wybrane przez dzieci. Wymieniliśmy wszystkie panele podłogowe i położyliśmy płytki ścienne oraz podłogowe w pokoju dziennym – wyjaśnia Mateusz Dankowski, koordynator projektu, absolwent Politechniki Łódzkiej.

 

Wśród wolontariuszy #WspieramWorkcampLodz nie zabrakło pracowników Mota-Engil Central Europe:

 

– Dużą przeszkodę stanowiły niewielkie rozmiary pomieszczeń – w konsekwencji czego trzeba było przenosić meble z miejsca na miejsce. Wyzwanie stanowiła kuchnia połączona z pokojem dziennym: układanie płytek na podłodze, ścianie, fugowanie, malowanie przy zachowaniu funkcji jadalnej dla całego zespołu – mówi Karina Figlus, inżynier budowy Mota-Engil Central Europe S.A.

Pomieszczenia nabrały świeżości i blasku, wzbogaciły się również o nowe meble. My wolontariusze jesteśmy dumni z naszej pracy oraz jej efektów. Nie spoczywamy jednak na laurach i już powoli myślimy o rozpoczęciu przygotowań na następny rok – dodaje Karina.

 

Akcję i działania  ponad 20 wolontariuszy w ramach programu WspieraMy Lokalnie ponownie wsparła Mota-Engil Central Europe, która w Łodzi prowadzi aktualnie dwie inwestycje kubaturowe: projekt Ilumino przy ul. Kilińskiego oraz osiedle mieszkaniowe przy ul. Wodnej 23. 

 

#WspieramWorkcampLodz

#MotaEngilCentralEurope

#WspieraMyLokalnie

#WorkcampLodz